ביטוחים וחלפים לרכב

שנודה ונתוודה על האמת? הנה זה בא: רבים מאתנו, הנהגים ה"ממוצעים"- במירכאות ובלעדיהן לא קוראים, ודאי לא בעיון ובקפידה הנדרשים, את כל מה שכתוב בחוברת הביטוח, ולא רק את האותיות הקטנות. סעיף הביטוח לרכב הוא גדול וכבד (לכיס) מכדי להותירו עמום. אולי בשל הדחקת המצב האפשרי שבו נידרש להפעיל את פוליסת הביטוח, אנחנו לא מייחדים את הזמן הדרוש לקריאת סעיפיה השונים.

כאשר ניצבים בפני ההכרח לבצע ביטוח חשוב לדעת כי אתם, הצרכנים, בעלי כוח, גם כוח מיקוח: חברות רבות מתחרות על הכיס שלכם, רוצות אתכם כלקוחותיהן. לכן, חשוב לבוא מוכנים לקראת משא ומתן עם נציגי החברות השונות, האופציונאליות מבחינתכם. בררו היטב מה ניתן להוסיף לביטוח והיכן ניתן לחסוך בו, באיזה סעיף ניתן לעמוד על המקח ומה לא להזניח ולכלול בביטוח בכל מחיר.

באופן עקרוני חשוב לדעת:

  1. ככל שהרכב שלכם יקר יותר, כך גוברת חשיבות ביטוחו במסגרת ביטוח מקיף.
  2. בדקו היטיב מה גובה ההשתתפות העצמית המוצעת לכם בחברות שונות. ברור כי ככל שההשתתפות העצמית גבוה יותר, כך, בהתאמה, עלות הביטוח תהיה נמוכה יותר.
  3. לא מומלץ לוותר על שירות גרירה וקבלת רכב חלופי למשך התיקון.
  4. נצלו את זכותכם לקבל הנחה אם אין לכם תביעות ביטוח בשלוש השנים האחרונות.
  5. הייתם מעורבים בתאונה? התעשתו מהר ככל שתוכלו. קחו פרטים של הנהג המעורב, צלמו את הזירה. כל צילום עשוי להוות ראיה קבילה במשפט אפשרי.

חלפים מקוריים בלבד

כאשר אתם נדרשים לתיקון הכרוך בהחלפת חלקי חילוף לרכב ברכבכם חשוב לוודא כי החלפים החלופיים יהיו מקוריים בלבד. זו, כשלעצמה, מהווה סיבה מספיקה לבצע את הבדיקות והתיקונים במוסכים מורשים ובמרכזי שירות מוכרזים של יבואנית דגם המכונית שעליה אתם נוסעים. התועלת שבהם בכלל והאיכות והבטיחות שלהם בפרט מצדיקים את עלותם, מה גם שבכל מה שקשור לביטחון ולבטיחות, זה לא המקום לחסוך. במידה שהשיקול הכספי הוא קריטי, ניתן להסתפק גם בחלקי חילוף תואמים OEM (ראשי תיבות של המושג –  Original Equipment Manufactured).מבחינה בטיחותית הם נותנים מענה מספק בהחלט ואף שווים לחלפים המקוריים אולם היתרון שלהם הוא במחיר המופחת שלהם. כאשר מתקינים ברכב שלכם חלקי חילוף מכל סוג שהוא בקשו אחריות הן על החלפים והן על העבודה.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מכיסא המנכ"ל אל ההר המסוכן באירופה ובחזרה

השאר תגובה