ביטוח גרירהביטוח גרירה הינו סעיף בתוך פוליסת הביטוח שמאפשר לך לקבל שירותי גרירה במצב בו הרכב נתקע ואין באפשרותך לנסוע איתו באופן עצמאי. המבוטח יהיה רשאי לקבל שירותי גרירה מלאים של הרכב ממקום שבו הרכב נתקע או התרחשה התאונה ועד למוסך לתיקון ובמקרים מסויימים העברת המבוטח ליעד שאליו נועדו פניו לפני התקלה ברכב. אך השאלה שנשאלת האם כדאי לעשות ולכלול את הנספח הזה בפוליסת הביטוח?

תתארו לעצמכם שהרכב נתקע באמצע הלילה בכביש מרוחק מהבית ולא מצליחים להתניע אותו או שהייתם מעורבים בתאונה וכתוצאה אין אפשרות לנהוג ברכב! מה הייתם עושים בשני מצבים כאלו כאשר אף אחד מהחברים, מאנשי המוסך שאתם מכירים אינם זמינים ולא עובדים בשעות כאלו?? אם יש לכם ביטוח גרירה לרכב חשוב לוודא שהשירות זמין 24 שעות ובכן, תוכלו ליצור קשר עם הביטוח או מספר חברת הגרירה המופיעה בפוליסה ולהזמין את שירותיה למקום בו הרכב נתקע מבלי להעיר אף אחד או לחפש מישהו שיבוא לעזור לכם. בכל מקרה סעיף של גרירה נחשב לאחד החשובים ביותר מבין ההרחבות של הפוליסה לביטוח מאחר שהוא חוסך ממכם הרבה זמן, כאב ראש ובטח כסף למרות שתוסיפו סכום גבוה לפוליסה אך בסוף עדיף מלשכור גרר פרטי שיעלה לכם הרבה מאד מהסכום הזה שהוספתם.

מה חשוב לבדוק לפני רכישת פוליסת ביטוח הכוללת ביטוח גרירה?

  • בדיקה מול חברת הגרירה ולוודא שהיא אכן עובדת עם חברת הביטוח
  • שירותי גרירה הפועלים 24 שעות ביממה כולל שבתות, חגים ובכל הארץ.
  • אין הגבלה למספר הגרירות לרכב במהלך תקופת הפוליסה.
  • העברת הרכב לאחד המוסכים המורשים או למקום מוגן אם הוא פרוץ.
  • חשוב לא להזמין שירותי גרירה חברת גרירה שלא מופיעה בפוליסה כי אחרת חברת הביטוח לא תעביר החזר כספי עבור שירותי גרירה אלו.

מחירו של סעיף זה בתוך פוליסת הביטוח יכול לנוע בין 150 עד 250 ש"ח או אפילו יותר כתוספת לביטוח לכל השנה לכן הוא נחשב למשתלם מאד עבור כולנו. כי אם תצטרכו להזמין גרר באופן פרטי לרכב יעלה לכם בסביבות ה 800 ש"ח או יותר תלוי גם במקום שבו נמצא הרכב אז הפער הגבוה הזה יכול לגרום לכל אחד לשלם את התוספת לביטוח ולקבל שירות גרירה לכמה פעמים בשנה. אז כן זה יכול להיות משתלם מאד לכולם . אך ישנם מקרים מסויימים שהרכב הוא חדש מאד ואינו חייב להתקלקל או להיתקע באמצע הכביש לכן בעל רכב כזה מעדיף לא לשלם עבור נספח זה של הפוליסה. ומה אם הרכב היה מעורב בתאונה?

ברוב המקרים בביטוח גרירה וביטוח מקיף הנהגים מעדיפים להוסיף נספח זה ביחד עם ביטוח השמשות שכל כך חשובים גם מבחינת מהות ומובן הביטוח וגם מהבחינה שהוא משתלם כספית.

חשוב לבדוק מהו מחירו של נספח זה בכמה חברות כי הפער בין המחירים יכול להגיע לעשרות ועד למאות שקלים אז לבדוק ולהשוות בין החברות כדי למצוא מה כן ישתלם לכם יותר.