כולנו מקדישים תשומת לב רבה, ואפילו רבה מאוד, לבחירת המכונית שבעזרתה נוכל להגיע במהירות ובנוחות – וגם בסטייל ובכיף – לכל מקום שנרצה. כדי לשדרג עוד יותר את חוויית הנהיגה והנסיעה, כדאי להכיר את כל האפשרויות הרבות של אביזרים לרכב. האביזרים השונים, שניתן לחלקם ל-3 קטגוריות עיקריות (בטיחות, נוחות ואסתטיקה), מוסיפים המון לכל מכונית ובהתחשב בעובדה שעבור רובנו רכב הוא הרבה יותר מכלי שמאפשר לנו להגיע מנקודה אחת לשנייה, מדובר על תוספת של ממש לאיכות החיים.

אביזרים להעלאת רמת הבטיחות

אחת המטרות החשובות ביותר של הוספת אביזרים לרכב היא העלאת רמת הבטיחות שלו. בפרט מומלצת אופציה זו כשהאבזור הבסיסי שמגיע עם המכונית לא עומד בסטנדרטים העכשוויים ולא מספק את מלוא הבטיחות האפשרית. בין אביזרי הרכב בקטגוריה זו ניתן לציין את ה-TPMS – מערכת רבת חשיבות שבוחנת באופן מתמיד את לחץ האוויר בכל הצמיגים של הרכב. כשמתרחשת ירידה פתאומית וחדה בלחץ האוויר של אחד מצמיגי הרכב, ה-TPMS מתריעה על כך באופן בולט ומספקת לנהג זמן תגובה רב יותר לאירוע שעלול להסתיים באובדן שליטה. דוגמאות נוספות לשדרוג אבזור הרכב בהיבט הבטיחותי הן חיישני רוורס, מערכת לשמירת מרחק, מערכות זיהוי (תמרורים, הולכי רכב, רוכבי אופנועים ואופניים ועוד), מערכות לבקרת סטייה מהנתיב ומערכות נוספות שהן למעשה הבסיס לפיתוחן של המכוניות שבסופו של דבר ינהגו את עצמן.

אילו אביזרים לרכב הופכים את הנסיעה לנוחה יותר?

הקטגוריה החשובה השנייה של אביזרים לרכב היא כאמור אביזרי נוחות. כולנו רוצים חיים נוחים ככל האפשר גם כשאנחנו במכונית, ולשם כך פותחו אביזרים כמו מערכות הניווט המתקדמות (שחוסכות לנו את הצורך לעבור על מפות רות לפני שאנחנו יוצאים לדרך ועוזרות לנו לשנות את המסלול המתוכנן אם נוצר בכך צורך בלי שנהיה במתח אם נגיע ליעד או לא), מצלמות תיעוד שהרי בעידן הנוכחי תמיד כדאי לתעד את המתרחש סביבנו, מסכים לשמחת היושבים מאחור ובפרט כשמדובר על ילדים, מערכות סאונד משוכללות, ועוד.

אביזרים לשדרוג האסתטיקה של המכונית

לפעמים אביזרים לרכב נועדו "רק" להפוך אותו ליפה יותר. המילה "רק" הושמה כמובן במרכאות, שכן בימינו כולנו כבר מודעים לכך שאסתטיקה משודרגת משפרת משמעותית את איכות החיים. בין השאר מציעה קטגוריה זו פריטים כמו פסי קישוט מכרום או מניקל, ציפויים לכלי רכב, חלונות כהים שאותם ניתן להתקין על השמשות שליד המושב האחורי, כיסויי כרום למראות או לפנסים אחוריים, ספוילרים ועוד.