ביטוח לרכבים גדוליםמשרד הרישוי של מדינת ישראל מחייב אותנו לרכוש ביטוח חובה גם לרכבים כבדים. המחיר של הרכב אותו אנו מעוניינים לבטח תמיד יקבע בהתבסס על הנתונים של הטרקטור, משאבת הבטון או כל רכב אחר אותו תהיו מעוניינים לבטח. פרמטר נוסף אשר ישפיע על המחיר הוא הנתונים של הנהג.  ביטוח חובה לרכבים כבדים יעניק לכם כיסוי בכל הקשור אל סיכונים בעת נהיגה על הכביש, השהות בתוך הרכב וכל הקשור אל חניית הרכב . חשוב לדעת כי הביטוח לא מכסה מצבים של פעולות פריקה ו/או העמסה.

ביטוח טרקטורים
ביטוח טרקטורים יעניק לנהג הטרקטור כיסוי ביטוחי במקרה של תאונת דרכים, גניבה של הטרקטור או גרימת נזק לכלי עבודה זה וכן במקרים של תאונות עבודה. בנוסף, ניתן להוסיף כיסויים שונים, כמו למשל שירותי גרירה, הרס שמשות ועוד.
•    צד שלישי- חשוב לוודא כי אתם רוכשים ביטוח חובה וביטוחים מקיפים וצד ג' אשר יעניקו לכם את הכיסוי הביטוחי למצב של גרימת כל נזק לצד שלישי, כמו למשל נזקים שנובעים כתוצאה מהפרת חובות מקצועיות, נזקים לרכוש, לכבלים וכן לצינורות המונחים מתחת לקרקע.
•    נזקים או אובדן של כלי הרכב- חשוב מאוד שהביטוח יעניק כיסוי ביטוחי בגין כל נזק או גניבת הטרקטור. חשוב לדעת כי אם מדובר בטרקטור שגילו מעל לחמש שנים יכול להיות שתחויבו בניכוי פחת ולכן חשוב לברר נקודה זו מראש. וודאו כי הביטוח כולל מצבים של שבר במכאניקה של הטרקטורים, כיסוי במקרה של תקלות מכאניות בטרקטור, פגיעה בעקבות עבודה מתמשכת בטרקטור וכן כיסוי במצבים של גניבת הטרקטור. בנוסף, חשוב מאוד לוודא כי הביטוח מכסה גם מצבים של שברים מכאניים פתאומיים בטרקטור. שימו לב אם יש אפשרות לכיסוי זה גם במקרים בהם מדובר בטרקטורים או משאבות בטון שגילם עומד על 7 שנים ומעלה.
•    ביטוח לרכיבים האלקטרוניים- יש לוודא כי הביטוח שלכם מעניק כיסוי לרכיבים האלקטרוניים של הטרקטור. כאן מדובר ברכיבים אשר מגיעים כחלק מהטרקטור. קיימות החרגות מסוימות לגבי בלאי של טרקטורים שגילם מעל שש שנים ויש לברר זאת מול חברת הביטוח.

נקודות חשובות- ביטוחים של רכבים כבדים
הגנה משפטית- חשוב לברר האם ניתן לבנות עבורכם תוכנית ביטוח שתכלול גם הגנה משפטית מעורך דין תעבורה במקרה של תאונות שנעשו תוך נהיגה בטרקטור, טיפול בכל הקשור אל קנסות תעבורה ועוד.
התאמת הביטוח- חשוב מאוד שחברת הביטוח תבנה את תוכנית הביטוח בהתאם לסוג הרכב, גילו וכל ההחרגות הקשורות אליו.