ביטוח צד גביטוח צד ג' הינו הביטוח המינימלי ביותר שאפשר לבטח בו את הרכב בנוסף לביטוח החובה. זהו ביטוח הרשות המינימלי ביותר מבחינת כיסוי ופיצויים על נזקים ברכב של הצד השלישי, ז"א הרכב שנפגע כתוצאה מתאונה שהרכב המבוטח הוא שגרם לה.

צד שלישי הוא הגורם שאינו צד בחוזה של פוליסת הביטוח לכן ברגע שיש תאונה והרכב המבוטח הוא הגורם לה חברת הביטוח תכסה ותפצה את הרכב הנפגע שהוא הצד השלישי שלא נמצא בחוזה הפוליסה לכן הוא נקרא ביטוח צד שלישי או ג'. סעיפי ביטוח מסוג זה כלולים בתוך פוליסת ביטוח מקיף לרכב כי הוא אינו מכסה נזקים ספציפיים ומוגדרים אך ורק לצד השלישי שנפגע כתוצאה , אך ישנם מצבים שבהם ביטוח זה כולל סעיפים חשובים מאד שבהם הרכב המבוטח יפוצה ונזקים מסויימים יכוסו גם הם ברגע של תאונה כמו ביטוח גרר ושמשות אך אינו יכסה נזקים במקרים של שריפות, ברק, גניבות, רעשי אדמה ואסונות טבע מסויימים כי סעיפים אלו הנכללים בביטוח המקיף.

ביטוח מסוג זה נפוץ מאד בקרב הרבה אנשים שאין להם רכב חדש או פופולרי לגניבה, כי חשוב לרכוש ביטוח וגם לחשוב על העלות של הביטוח, שלא יעלה לנו כמו מחירו של הרכב. לכן אנשים רבים מעדיפים להיות זהירים ובכן לא לרכוש ביטוח מקיף אלא מספיק להם ביטוח צד ג' כך שיכסה במקרה שחס וחלילה פגיעה של רכב אחר המעורב בתאונה.

עלויות של פוליסת ביטוח מסוג זה משתנות מחברה לחברה לכן חשוב לעשות ולחקור סקר שוק מקיף עד שתוכל למצוא את חברת הביטוח המתאימה מבחינת העלויות, תנאי הביטוח והשירות שהיא תספק. ישנם כיום סוכני ביטוח שדרכם אפשר לרכוש את הביטוח הזה וכך גם אפשר להתמקח איתם על המחיר. מחירה של פוליסת הביטוח צד ג' משתנה לפי פרמטרים שונים שיכולים להעלות את המחיר בצורה משמעותית כמו :

  •  גיל הנהג הצעיר ביותר שינהג ברכב, במקרה והוא מתחת לגיל 24 המחיר של הביטוח יעלה באחוז מסויים כי הוא נחשב לנהג צעיר ונהגים צעירים מחייבים ביטוח של תאונות ומצבים שיגדילו את סכום הפוליסה משמעותית.
  • העבר של נהג הרכב, אם הנהג עבר שלילת רשיון או תאונות דרכים בתקופת שלושת השנים האחרונות לפני הביטוח.
  • שנת הרכב, סוגו ונפח המנוע שלו .

ביטוח צד שלישי אינו מבטח את הרכב שלך אלא הרכב האחר שמעורב בתאונה ומסכה כל נזק שנגרם כתוצאה ולא רק לרכב אלא לרכוש של צד שלישי כמו מתקן נישא לאופניים, שלטים, תמרורים, גדרות, שערים וכל סוג אחר שנפגע כתוצאה מתאונה שבה מעורב הרכב המבוטח.

כמובן, בביטוח צד ג' אפשרי לכלול סעיפים מיוחדים שיעלו את מחיר הפוליסה כמו :

  • ביטוח שמשות
  • ביטוח רדיו
  • ביטוח גרירה ושירות למוסך הקרוב
  • הגנה משפטית
  • רכב חילופי
  • נזקי גוף לצג השלישי שביטוח החובה אינו מכסה.