עלות גבוהה של פוליסת ביטוח עשויה במקרים מסוימים להטות את הכף לטובת בחירה בדגם מסוים של רכב משפחתי על חשבון רכבי שטח. יחד עם זאת, יש להביא בחשבון את הסיכון אותה נוטלת חברת הביטוח. העלות של ביטוח רכבי שטח אמנם יקרה יותר מרכבים רגילים, אך חשוב לדעת מהי הסיבה: רכבי שטח נמצאים בקטגוריית סיכון גבוהה יותר ומבחינת חברת הביטוח יש לכך משמעות כלכלית. נהגים של רכבי שטח נהנים מבטיחות אופטימאלית ויש לזה מחיר המתבטא בין היתר בעלות הביטוח.

פוליסת ביטוח אטרקטיבית על רכבי שטח חייבת לכלול התייחסות אל מספר פרמטרים קבועים. תנאי הביטוח משתנים בין החברות השונות, אולם מבחינת הנהג השאיפה היא חתימה על פוליסה המכסה את כל מקרי הנזק שעלולים להיגרם לו. רצוי לתת עדיפות לפוליסה המציעה ביטוח חילוץ וגרירה. כיסוי כזה מתאים למי שמתכוון לנצל את רכבי השטח לצורך נסיעה בדרכי עפר, ביצוע מסלולים, נהיגה בדיונות וכן הלאה. בנוסף, כדאי לבדוק האם פוליסת הביטוח כוללת אספקה מהירה של רכב חלופי.

השוואת מחירים בבחירת ביטוח

פוליסה עבור רכבי שטח אמורה להציע ביטוח שמשות, ביטוח למערכת השמע ובמקרים מסוימים גם ביטוח עבור מיכל הדלק. סעיף זה מתייחס לאיזור הנפגע לעיתים קרובות כתוצאה מטיולי שטח ויכול לספק פיצוי גבוה עבור המבוטח. אף על פי כן, השוואה בין פוליסת ביטוח רק לפי הכיסוי לא תמיד מספיקה. יש להביא בחשבון את ההשתתפות העצמית הנגבית על ידי חברת הביטוח ולחפש אחר השתתפות עצמית נמוכה במגוון של מוסכי הסדר.

ברכבי שטח קיימת אפשרות של רכישת פוליסה עם ביטוח להגנה משפטית. רכבי שטח מיועדים בעיקר לטיולים בשטח ולפיכך רמת הסיכון לפגיעה ברכב או לגרימת נזק לרכוש, לצד ג' ולנהגים אחרים היא גבוהה יותר. על המבוטח להיערך לכך ולוודא כי פוליסת הביטוח העומדת לרשותו אכן מציעה את הכיסוי האופטימאלי.

טיפים לבחירת חברת ביטוח

בעת בחירה של חברת ביטוח עבור רכבי שטח או רכבים אחרים כדאי לשים לב לנושאים רבים. כדאי להתחיל את הסינון בין חברות ביטוח לפי גובה הפרמיה, הניסיון עם חברה מסוימת ומדיניות ניהול התביעה שלה. עדיף לשלם כמה שקלים יותר מדי חודש וליהנות מנסיעה בטוחה וכיסוי מלא על רכבי שטח מסוג ג'יפ wrangler או אחרים, מאשר לסבול מעוגמת נפש לאחר תאונה, נזקים ותביעות. המלצה נוספת היא לבדוק את מספר התשלומים שחברת הביטוח מאפשרת עבור תשלום דמי הפוליסה. כך ניתן לחסוך בהוצאות וליהנות מתעריפים אטרקטיביים.

לסיכום, חברת ביטוח היא גורם מרכזי מולו מתנהלים בעלי רכבי שטח. הביאו בחשבון את החשיבות של פוליסת הביטוח ואל תנהגו ללא כיסוי מלא על פי חוק. בררו על הבדלים בין החברות ונצלו את הכלים העומדים לרשותם לצורך השוואה.