כדי להגיע להחלטה אם לבטח את המשפחה באותה חברת ביטוח או לא, צריך קודם כל לדעת כמה דברים. ואכן, כשעומדים לצאת לחו"ל לטיול משפחתי, יש כמה עובדות שקשורות לביטוח של ילדים מתחת לגיל 16.

מהי פוליסה משפחתית?

ניתן למצוא חברת נסיעה שמציעה לבטח בחינם את הילדים שנוסעים עם הוריהם לחו"ל. לחילופין, חברות ביטוח רבות מציעות להורים פוליסה משפחתית לנסיעה לחו"ל. השוואת מחירים מלמדת שמחיריה של הפוליסה המשפחתית נמוכים לעומת רכישת פוליסה בסיסית נפרדת לכל אחד מבני המשפחה.

על ביטוח הילדים בנסיעה לחו"ל

ביטוח ילדים מתייחס לאלה שגילם מתחת לגיל 16. חשוב מאוד לדאוג לכך שהביטוח אכן יכסה כל אירוע שעלול להתרחש בעת הבילוי בחו"ל, וייקח בחשבון את כל הפעילויות שהמשפחה מתכוונת להשתתף בהן. למשל, אם אתם מתכננים פעילות אתגרית כלשהי, חשוב שהפעילות תוגדר במסגרת פוליסת הביטוח כך שתהיו מכוסים על כל צרה שלא תבוא.

לצאת לסקי באירופה, ולא להבטיח שפוליסת הביטוח אכן מכסה את כל בני המשפחה למקרה של תאונה כלשהי במהלך פעילות זה, אינה החלטה חכמה. המהדרין אף יוסיפו שכדאי שהפוליסה תכסה גם חילוץ רפואי במקרה הצורך.

כמו שדואגים שהביטוח בעת השכרת רכב יכסה כל אירוע שהוא, כולל מימון חלקי חילוף לרכב במקרה של תאונה חס וחלילה, כך גם במקרה של ביטוח נסיעות. אם אתם רוצים ראש שקט ושלוות נפש – קנו פוליסה שתכסה אתכם כראוי בעת הצורך.

ביטוח ילדים שנפרדים מהוריהם במהלך הטיול בחו"ל

מה קורה אם הילדים נפרדים במהלך הטיול בחו"ל מההורים (יוצאים למחנה קיץ, למשל)? ובכן, במקרה של ביטוח משפחתי שבו הילד רשום בפוליסה של ההורים, הילד ימשיך להיות מוגן על ידי הפוליסה, גם אם נפרד מההורים במהלך החופשה. עם זאת, חשוב לבדוק היטב את הנושא. לפעמים, אולי תגיעו למסקנה שעדיף לכם לרכוש ביטוח נפרד לילדים.

לקרוא את הפוליסה

רובנו די מתעצלים לקרוא את כל סעיפי הפוליסה, ובוודאי את האותיות הקטנות. אבל יודעי דבר ממליצים לקרוא תמיד את התנאים שרשומים בפוליסת הביטוח. בדרך זו תוכלו לוודא מה הביטוח מכסה ומה לא, ואם הביטוח אכן עונה על הצרכים שלכם.