אם בעבר היינו מתקשים להשוות מחירים, לבדוק כמה אופציות במקביל לכל שירות, מוצר או מקום אותם היינו מחפשים, היום אין דבר קל יותר מאשר להשוות מחירים דרך האינטרנט. רבים מאיתנו הפכנו לצרכנים נבונים, צרכנים ששואלים שאלות, בודקים את המוצר או השירות לעומק, עושים שיקולים כלכליים ורק לבסוף מקבלים החלטה. בפוסט הבא נציג בפניכם כמה טיפים שיסייעו לכם לחסוך כסף בתחום הרכב. הרי אנו עושים שימוש נרחב ברכב שלנו ונמצאים לא מעט זמן על הכביש. אז איך נהפוך לצרכנים חכמים בתחום הרכב?.

  1. איך לחסוך בדלק?- בשונה ממדינות אחרות בעולם, הדלק בישראל הינו מצרך יקר ולכן חשוב לנסות לחסוך בו, לנהוג בו בתבונה במטרה לצמצם את העלויות השנתיות של צריכת הדלק. נסו שלא להפוך את הרכב שלכם למחסן שני. יש אנשים שנוטים להעמיס על המטען האחורי אינספור דברים מיותרים כמו ארגז כלים, צעצועים של הילדים ועוד כל מיני חפצים שאין לנו בכלל שימוש בהם. כשאתם מעמיסים על הרכב עוד ועוד חפצים הוא מתאמץ ואז צורך יותר דלק.
  2. נהגו כמו שצריך – הימנעו מלהאיץ ולבלום לעתים קרובות, זה ממש מיותר ומעלה באופן משמעותי את צריכת הדלק של הרכב.
  3. נצלו את המשאב הטבעי – הרוח – יש לא מעט חודשים בשנה בהם אפשר להימנע מפתיחת המזגן ולהנות מאוויר צח. כמובן שכאשר אתם נוהגים על כביש סואן ונמצאים באמצע פקק, פחות תרגישו את הרוח, אך אם אתם נמצאים בכביש זורם, נסו את זה ותראו עד כמה אתם מפחיתים את השימוש במזגן.
  4. השוו בין ביטוחי רכב – טרם אתם בוחרים פוליסה, בדקו את הפוליסה לעומק, תבינו באמת מה כל סעיף אומר והשוו מחירים בין כמה חברות. אל תתפתו לסגור עסקה תוך מספר דקות, יש סיכוי שאם תפעילו שיקול דעת, תחסכו מאות שקלים בשנה.
  5. נוסעים המון ? רכשו רכב חסכוני – טרם אתם רוכשים רכב, בצעו סקר שוק ובדקו אילו רכבים נחשבים לרכבים חסכוניים. מרחקים גדולים מעמיסים על הרכב ויוצרים בלאי ולכן יש לקחת בחשבון גם טיפולים ותחזוקה שוטפת.

עוד משהו שיעניין אותך:

דקלה לוי

סדרות מומלצות – באתר yes

לשכת עורכי הדין – אתר האינטרנט של הלשכה

עו"ד שי פניני – משרד עורכי דין בחיפה

שי פניני באתר עו"ד ציון אמיר

סגור לתגובות