הליך מכירת רכב ניראה פשוט למדי- מפרסמים מודעת פרסום באינטרנט או בעיתון וכל שצריך לעשות הוא להמתין לרוכש המאושר של הרכב שלנו.. אף אחד לא יכול להכין אותנו להליך המכירה האמיתי שכולל מסע ומתן חסר תקדים בינינו לבין הקונה הפוטנציאלי.

עסקאות מכירת רכב יכולות להתפוצץ על פרטים מהותיים והיום בפני הקונה הפוטנציאלי קיימות אפשרויות רבות, בין היתר- רכישת רכב ליסינג, ביצוע טרייד אין עם מגרש רכבים או סוכנות מורשת, רכישה של רכב חדש מסוכנות רכבים או רכישה של רכב ממגרש שמציע גם אחריות מלאה למשך תקופה מוגדרת מראש כולל אפשרויות מימון חסרות תקדים. אז למה בעצם שהקונה הפוטנציאלי ירצה לרכוש מכם את הרכב?

אם אתם רוכשים רכב ומתכננים למכור אותו ביום מן הימים, כדאי לדעת לתחזק את הרכב כהלכה וכמובן לשמור עליו כדי שבעתיד הקונה הפוטנציאלי יבחר את הכלה המיועדת דווקא מאיתנו.

תחזוקה תקינה של רכב כוללת בין היתר פרטים רבים שהקונה הפוטנציאלי ירצה לשים עליהם דגש ביום שהוא יבוא לבחון את הרכב שלנו, ובין היתר- יש צורך לבצע טיפולים תקופתיים בזמן (טיפול 15,000 וטיפול 30,000) ובמידה והרכב לא עבר את הקילומטרז' לצורך ביצוע הטיפול, כדאי לבצע אותו אחת לשנה..

בנוסף, מומלץ לבצע את הטיפולים של הרכב אך ורק במוסך המורשה.. רבים שמחפשים לרכוש רכב, בודקים בספר הרכב אם הטיפולים בוצעו במוסך המורשה בלבד, ובמידה ולא, הדבר מאותת לקונה הפוטנציאלי שהבעלים תמורת חיסכון של כסף העדיף לבצע טיפולים זולים שעשויים לא להטיב עם הרכב וחלקיו).

תחזוקה תקינה של הרכב לא רק מסייעת במהלך של מכירת רכב למקצוען שהוא קונה רכבים לנסיעה, פשוטה וחלקה יותר אלא גם תסייע לכם לשמור על ערכו של הרכב ועל תקינותו לאורך הזמן שאתם נוהגים בו..

הליך של מכירת רכב אמנם מתבססת על נתונים מהימנים של הרכב שכתובים בספר הטיפולים והיסטוריית הרכב אך גם תלויה בכם במידה מכרעת.

גם אם אתם מודעים לביצוע הרכב שאתם קונים ואתם יודעים שהאדם שיקנה מכם את הרכב יזכה לכמה שנים של שקט ואמינות מוחלטת מהמוצר שהוא קונה, דעו כי בשנים האחרונות שוק רכבי היד השנייה עולה על גדותיו והליך של מכירת רכב אינו פשוט מאחר וקיימות אפשרויות רבות היום שמותאמות לצרכים של כמעט כל משק בית או אדם פרטי בישראל, לכן השתדלו גם להיות גמישים מבחינת המחיר ולהתחיל את הליך המכירה עם ראש פתוח..

במידה ואתם לא מצליחים למכור את הרכב שלכם, בחנו אפשרויות של החלפת הרכב (טרייד אין) מול מגרשים רכבים אמין במקום הליך המכירה.