כולנו משלמים לא מעט כסף על ביטוחים חודש בחודשו. אחד הביטוחים שאי אפשר להימנע מהם הוא ביטוח לרכב. העניין הוא, שלא כולנו סוכני ביטוח ולא ממש מבינים עד הסוף בסוגי הביטוחים השונים לרכב. אז הנה מאמר שבא לעשות לכם קצת סדר ויגרום לכם להבין מה ההבדלים בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג‘.

אז את סוגי הביטוחים לרכב, נהוג לחלק לשלושה סוגים:

  1. ביטוח חובה – זהו ביטוח שכל אחד ואחת מכם חייב לעשות. ביטוח חובה, כשמו כן הוא – ביטוח חובה על פיק חוק. רכב שאינו מבוטח בביטוח זה על פי חוק, אסור לנהוג עליו. ביטוח זה מבטח במצבים של נזקי גוף כמו פציעה או מקרי מוות שיכולים להיגרם לנהג או לנוסעי הרכב או לאנשים שנמצאים מחוץ לרכב כמו הולכי רגל למשל ונפגעים מהרכב הספציפי הזה בתאונת דרכים.
  2. ביטוח מקיף – זהו ביטוח שהחוק לא מחייב לעשות. מדובר בביטוח לרכוש, כלומר לרכב עצמו. בביטוח זה קיימת השתתפות עצמית והוא כולל גם מצבים בהם נגרם נזק לרכב אחר באשמת הרכב והמבוטח.
  3. ביטוח צד ג‘ – ביטוח לרכוש שגם אותו לא חייב לבצע על פי חוק. ביטוח זה מכסה נזקים שנגרמים לרכוש אחר אחר על ידי הרכב של המבטוח. גם בבטוח זה יש השתתפות עצמית.

איך מחליטים איזה ביטוח לעשות?
ובכן, שיקולי תקציב חייבים לבוא כאן כמובן בחשבון, אבל יש עוד כמה דברים שיש וכדאי להתייחס אליהם בהחלטה זו.
למעשה, לכל אדם שיש לו רכב משל עצמו ומעוניין לקבל פיצוי כספי במידה ומשהו קורה לרכב שלו, מומלץ לבצע ביטוח מקיף. בשונה מבטוח החובה המכסה במצבים של נזקי גוף, הבטוח המקיף נותן כיסוי לרכב שנפגע בין אם זה כתוצאה מתאונה, פריצה, סופות, שריפה ועוד. בחלק מהמקרים, בטוח מקיף יכול לכלול גם ביטוח צד ג‘ שמתאים לאנשים שרוצים לקבל פיצוי כספי כנגד נזקים הנגרמים לבעל הרכב לרכבים אחרים.

עוד מרחבי הרשת:

בפנטן – להגן על עור תינוקך

יורם קראוס – "טכנולוגיה חדשה תאפשר לנו להשתפר כבני אדם"

עולם הדיגיטל כבר לא מספיק טוב עבור מותגים ולקוחות – כתבה מאת יורם קראוס

דקלה לוי – תכנון מעבדות

סגור לתגובות