מתי טוב שיש ביטוח רכב? זו שאלה מאד חשובה שכל אחד צריך לענות עליה בתשובה האידיאלית "תמיד"!

זה בטח לא יקרה לי!, אני מאד זהיר בנהיגה!, אני לא כל כך נוסע ברכב!, בחיים לא היו לי עבירות תנועה!, אני נוהג כמו צב ואף פעם לא נהגתי במהירות! וכו' וכו'… משפטים אלו כל אחד מאתנו יוכל לומר, אך אף אחד לא יוכל לדעת מה יקרה לו או מה יהיה איתו בעוד שעה לכן אנו חייבים להיות זהירים ויותר מזה להיות אחראיים למה שיכול לקרות לנו מדברים רעים חלילה, כמו תאונות דרכים, נזקי טבע, רעידות אדמה ועוד.

ביטוח לרכב בא כדי להגן עלינו במצבים רבים ולהיות מכוסים מבחינה משפטית, כלכלית וכמובן נפשית ופסיכולוגית. איך? נגיד ועברנו תאונת דרכים כלשהי פשוטה ככל האפשר והרכב השני שמעורב בתאונה תבע אותנו על הנזק שנגרם לרכב שלו, היינו חייבים להעמיד עו"ד, לשכור שמאי רכב, ועוד ובסוף לשלם עבור הנזקים שנגרמו לרכב וכמובן הוצאות של בית המשפט ועו"ד ולמה כל זה כשיש חברות ביטוח שמבטחות לנו את הרכב ובמיוחד במצב הזה כאשר הביטוח המינימלי ביותר יוכל לפתור לנו את הבעיה הזו. ביטוח רכב צד ג' נחשב למינימלי ביותר אשר יוכל לכסות את הנזקים שייגרמו כתוצאה מהתאונה לרכב המעורב ולא המבוטח, הצד השלישי, שלא כלול בפוליסה.

בעל פוליסת הביטוח יוכל להיות רגוע נפשית גם מבחינת התשלום על הנזק לרכב וגם מהבחינה המשפטית כי המבטח הוא זה שיטפל בכל הנושא הזה חוץ מכמה מסמכים וטפסים שעל המבוטח לאשר אותם…

ומה יותר טוב מזה שבמקרה ובעונת החורף יצאתם מהבית ועץ ברחוב קרס בדיוק על הרכב המיוחד והאהוב עליכם מה תעשו?! במידה ויש ביטוח מקיף לרכב ( כמו שחברות השכרת רכב רבות עושות) אז לא צריך שתהיה לנו שום דאגה מבחינת הרכב ולא מהנזק שנגרם לה מאחר וחברת הביטוח תקח על עצמה את הטיפול בבעיה מ א' עד ת' (תלוי בהרחבות הנמצאות בפוליסה) ועד שהרכב יחזור כמו שהיה או שחברת הביטוח שתפצה אותך לפי מה שנקבע בפוליסה במחיר של הרכב אם הוא כבר לא כשיר לנהיגה.

תאונות רכב, אסונות טבע, ברק, גניבה, פריצות לרכב, מעשה ונדליזם ועוד הם מצבים קשים שהרכב שלכם יכול לספוג פגיעות רבות ונזקים שהמחיר לתקנם והחזירם לאיך שהיו עולה המון כסף אז ביטוח רכב הינו מומלץ מאד לאנשים שיש להם אחריות לגבי הרכב שלהם. ביטוח מקיף לרכב נחשב לביטוח המושלם אשר מכסה כל נזק ופגיעה לרכב המבוטח ולרכב המעורב בתאונה כך שהפיצוי ישולם עבור תיקון של נזקים שנגרמו מהתאונה עצמה.

האחריות הגדולה שמוטלת על כל נהג ישראלי היא תאוריה של משרד התחבורה ופוליסת הביטוח חובה שאסור לנסוע מבלי שתהיה תקפה . בכל תאונה, פגיעה או מקרה חריג באמצע נהיגה עשוי לגרום לפציעה בגוף או של בעל הרכב המבוטח או לרכב המעורב בצד האחר, ופגיעות בגוף או בנפש עולות סכומים כספיים רבים ומספיק האשפוז בבית חולים והנסיעה ברכב של בית החולים יכול לעלות הרבה כסף במידה ואינך מבוטח בביטוח חובה כי ביטוח מסוג זה הינו מכסה כל פגיעה ונזק בגוף ובנפש.סוג זה של ביטוח יכול לכלול כמה הרחבות שיכולות להגן עלינו עוד יותר ובמצבים קשים של תאונות שחלילה יהיו סיבות למוות או טרגדיה כלשהי.

חשוב לדעת ולהבין אודות כל ביטוח של רכב אשר נרכוש אותו מאחר וכל פוליסה כוללת בתוכה תנאים וחוקים משלה בנוגע למבוטח למשל אם הפוליסה שיש לך היא צד ג' והרכב שלך חדש ופופולרי לגניבה בשוק מומלץ לבטח אותו מקיף ולא צד ג' כי אז במקרה של גניבה אין ביטוח ואין כיסוי על הרכב עצמו.

תאונות, גניבות, פריצות, אסונות טבע, ועוד הינם מקרים שף אחד אינו יכול לדעת אם יקרו או לא לכן מה שחשוב ביותר הוא לבחור בחברת ביטוח אמינה, מיוחדת ולאחשוב אם המחיר שלה קצת יותר מחברות אחרות כי העיקר הוא האמינות, האחריות, השירות ובטח בכל מקרה החברה תדאג למבוטח שלה כדי שיקבל את מה שהוא ידרוש ויצטרך לכן תמליץ לו על מה כדאי ומה לא כי בסוף גם היא לא יכולה להפסיד. אם הרכב פופולרי לגניבה ובעל הרכב לא רוצה אלא ביטוח צד ג' החברה חייבת להסביר את מה שעלול לקרות ומה הלקוח עשוי להפסיד. במקביל החברה לא יכולה להפסיד לכן היא מנסה לתת במקביל למה שהוא משלם.