סוכן ביטוח לעומת ביטוח ישיר זהו נושא חשוב מאד שאין אפשרות לסכם מה מתאים ומה לא לכל אחד מאיתנו, כי לשני סוגים אלו קיימים חסרונות ויתרונות שאין אפשרות להחליט בוודאות מה עדיף לכולנו. חשוב מאד לערוך השוואת מחירי ביטוח רכב לפני כן. סוכן הביטוח הינו האדם המורשה שיתווך בין הלקוח הדורש ביטוח כלשהו לבין חברות הביטוח שמעניקות לו את פוליסת הביטוח שתתאים לצרכים ולדרישות שלו. ביטוח ישיר זהו סוג הביטוח שרוכש אותו כל אדם דרך האינטרנט או הטלפון ישירות ע"י נציג של החברה כשאין צורך לשכור את שירותיו של המתווך שהוא סוכן הביטוח ולשלם לו עמלות ואחוזים עבור פוליסות הביטוח שירכוש עבור החברה.

חברות ביטוח ישיר הן החברות שדרכן כל אחד יוכל להתקשר טלפונית או לשלוח בקשה דרך אתר האינטרנט ולרכוש פוליסת הביטוח שתתאים לו מבלי לצאת מהבית או המשרד ובכל שעה שנוח לו ע"י נציג של החברה אליה ירצה להצטרף. בנוסף.

 יתרון מאד חשוב שרוב המבוטחים יעדיפו ביטוח ישיר על ביטוח אצל סוכן הוא העלות של ביטוח ישיר שהינה פחות מהעלות דרך פוליסה שרוכשים ע"י סוכן ביטוח מאחר שעמלות הסוכן יורדות מהפרק ולא נכללות בתשלום לחברת הביטוח.

החסרון הבולט בביטוח הישיר הינו שסוג זה אינו מתייחס בצורה אישית למבוטח אלא זהו הביטוח שנוצר ע"י הטלפון או האינטרנט ואין יחס אישי בין המבוטח למבטח כמו אצל סוכן ביטוח שהעיקר הוא לתת את הטוב ללקוח ובמקביל לקבל מחברת הביטוח את הטוב בשבילו. אך במקרה של ביטוח ישיר היתרון בנושא הזה הוא אך ורק לטובת חברת הביטוח למקסם את רווחיה ואת ההכנסות שלה מהכסף של הלקוחות מבלי להכיר את הבן אדם.

ביטוח ישיר הינו המקום שבו תוכלו להיות בקשר 24 שעות עם חברת הביטוח כך שבכל שעה אפשר לדבר ולהתייעץ אך סוכן הביטוח הוא בן אדם רגיל שיש לו שעות עבודה מסויימות המתחילות ומסתיימות בזמן קבוע שאין אפשרות לדבר איתו לפני או אחרי שעות עבודה אלו.

סוכן הביטוח הוא האדם המורשה ולא הפקיד שיושב מאחורי עמדה במוקדי החברה לביטוח כך שסוכן יכול ללוות אותך ולייעץ לך אודות הפוליסה שתתאים במיוחד לצרכים ולדרישות שלך מאחר וחשוב לו שתישאר הלקוח שלו שמקבל עליך עמלות מחברת הביטוח שתיווך אותך אליה וזה בשונה מביטוח ישיר והפקידים שסוגרים איתך את העיסקה, אלו יכולים לתת לך מה שטוב להם ולחברה ולא יהיה להם שום מושג מה הדרישות או הצרכים שלך.

ישנם הרבה מבוטחים שמעדיפים לרכוש פוליסות ביטוח ישיר ולא אצל סוכן הביטוח כך שהחשוב אצלם הוא המחיר שמספק ביטוח זה לכל סוג של פוליסות אם זה ביטוח חיים, ביטוח רכב, ביטוח בריאות, ביטוח עסק, וכו'…